Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Öve öve bitiremedi

YazarMesaj
OutL4w
ADMİN
OutL4w

Öve öve bitiremedi Empty
MesajKonu: Öve öve bitiremedi   Öve öve bitiremedi Icon_minitimeC.tesi Haz. 07, 2008 3:45 am

Portekiz’in hocası Scolari, Fatih Terim ve Milli Takımımız’ı yere göğe sığdırımadı, “Türkiye’ye büyük saygı duyuyoruz. Ben ve oyuncularım Terim’e hayranız. Müthiş bir teknik direktör” dedi

Habere yorum yaz
Arkadaşına gönder
Sitene ekle
Sayfayı yazdır
10
Portekiz Milli Takım Teknik Direktörü Scolari dün düzenlediği basın toplantısında Fatih Terim ve Türk Milli Takımı’na dünya medyası önünde övgüler yağdırdı.
Brezilyalı hoca, maçın oynanacağı stadda düzenlediği basın toplantısına, “Türkiye’ye ve oynadıkları futbola büyük saygı duyuyoruz. Onların teknik direktörüne de büyük saygımız var” sözleriyle başladı.
Türkiye maçına hazır olduklarını söyleyen Scolari, “İlk maçtan iyi bir sonuç almalıyız. Bu beraberlik bile olabilir. Hatırlarsanız dört yıl önceki şampiyonada ilk maçta yenilmiştik. Çok iyi bir ekiple mücadele edeceğiz. Müthiş bir teknik direktörleri var. Ben ve futbolcularım rakibimizin hocasına büyük bir hayranlık duyuyoruz. Eğer Türk oyuncular böyle bir teknik direktöre inanıp onun etrafında kenetlenirse çok iyi bir Türkiye ortaya çıkabilir” dedi.
Türkiye’yi çok iyi tanıdıklarını ve ne kadar kaliteli bir ekip olduklarını bildiklerini belirten ünlü hoca, 2002 Dünya Kupası’nda Brezilya’nın başındayken yaşadıklarını şöyle anlattı:
“Güney Kore’de oyunun büyük bölümünde bizden çok iyi oynadılar. Hatta öne bile geçtiler. İlk yarı sonunda soyunma odasına giderken çok kızgındım. Ama iki önemli oyuncum beni yatıştırdı. Onlarla iki maç yaptık ve bu iki maçta da bizi çok zorladılar. Güney Amerika futboluna benzer bir futbol oynuyorlar. Ne kadar kaliteli bir takım olduğunu tahmin etmek hiç de zor değil. Zaten futbolcularımla sürekli Türkiye’nin maçlarını videodan izliyoruz. Ve hepimiz onlara büyük saygı gösteriyoruz.”

Öve öve bitiremedi
1 sayfadaki 1 sayfası