Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Terim bırakıyor mu?

YazarMesaj
EMRE
ADMİN
EMRE

Erkek Mesaj Sayısı : 30

Terim bırakıyor mu? Empty
MesajKonu: Terim bırakıyor mu?   Terim bırakıyor mu? Icon_minitimeÇarş. Haz. 04, 2008 6:37 am

Milli Takım teknik direktörü Fatih Terim, İspanya'dan teklif aldığını açıkladı. İşte o takım:

Avrupa Şampiyonasi için geri sayımın başladığı şu günlerde Türk Milli takım teknik direktörü Fatih Terim, İtalyan La Gazzetta dello Sport gazetesine özel demeç vererek Milli takım ve diğer rakipleri değerlendirdi.

Terim: “Benim futbol anlayışım daima hücum oynamaktır, korkuyu rakiplerime bırakıyorum. İşte bu benim sloganım” ifadeleri ile ilk önemli sınav olan Portekiz maçının hazırlıkları için yoğun tempora çalıştıklarını belirtti.

Terim sözlerine şöyle devam etti: “Ronaldo, Altın Top’u kazanmaya layık bir oyuncu, Manchester’i zafere taşıyan bir oyuncu. Ancak herşeye rağmen benim tercih ettigim oyuncu Milan’ın yildizi Kaka. Bence bir numarali oyuncu olma özelliğine Kaka sahip. Deco’yu da buna eklemek mümkündür.“

İki sene önce İsviçre maçında yaşanan olayların tatsız olaylar olduğunu belirten Terim, “biz özür dilememiz gereken yerlerden diledik ve bu olay artık unutuldu” şeklinde konuşurken, geriye değil ileri bakmak gerektiğini, spor karşılaşmalarının bir savaş değil centilmenlik alanı olduğunu da vurguladı.

Teknik direktörümüz, 2002 Dünya Kupası’nda elde edilen başarıdan sonra bu turnuvada Türkiye’nin yepyeni bir takım olarak seyircilerin karşısına çıkacağını anlatırken, Emre’yi Inter’de oynarken beğenmeyenler için “bu turnuvada Emre takımın rejisi olacak” grantisi verdi.

Türk oyuncularla ilgili yapılan konuşmada, Hamit’i transfer ederek Bayern Münih’in iyi bir iş çıkardığını düşündüğünü söyleyen Terim, İtalyan kulüplerine de Servet Çetin’i önerdi.

Avrupa Şampiyonası’nda Yunanistan’ın 4 sene önce gösterdiği başarıyı tekrar etmesinin çok zor olduğunu düşünen tecrübeli hoca: “Almanya’yı finalde görmek çok büyük bir ihtimal olabilir, onları Fransa ve İtalya takip ediyor. Cannavaro’nun sakatlığına üzüldüm, teknik direktörü için iyi bir gelişme olmadı. Del Piero’ya bakacak olursak bana göre 5 sene önce olduğundan daha güçlü. Pirlo-Del Piero-Toni üçlüsüne bir de kaleci Buffon’u eklersek İtalya’nın gününde olduğu bir maçta rakibinin ona dayanması çok zor olur” diyerek EURO 2008’le ilgili görüşlerini açıkladı.

Terim, turnuvada patlama yapmaya aday oyuncular olarak ise Mutu, Benzema, Trezequet, Torres ve Ibrahimovic’in isimlerini verdi.

Bu arada gazete yaptığı yorumda, Inter’de Mancini’nin yerine Mourinho’yu getiren Başkan Moratti’nin doğru bir seçim yaptığından bahsederken, Fatih Terim Fiorentina’dan ayrıldıktan sonra yerine Mancini’nin getirildiğini de anımsatarak “İmparator Affetmez” idafesini kullandı.

Röportajın en ilginç cümlesi ise en sonlarda, Fatih Terim’in bir soruya verdiği cevapta gizli..

“Avrupa Şampiyonası’ndan sonra İtalya’ya dönecek misiniz?” sorusuna Terim’in verdiği yanıt: “Valencia beni istiyor ama benim gönüm İtalya’da!”

Terim bırakıyor mu?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-